sign 7960620 640 (Kopiowanie)


      Dnia 18 stycznia uczniowie klas starszych przygotowali materiały związane z zagrożeniami wynikającymi z nadmiernego korzystania z telefonu przez dzieci. Przedstawili je w formie prezentacji  podczas zebrania z rodzicami, w obecności nauczycieli i przedstawicieli funkcjonariuszy policji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. 
    Opowiedzieli o dobrych i złych stronach smartfonów i ich wpływ na zdrowie. Zachęcali do aktywności fizycznej, czytania książek, spotkań z przyjaciółmi. Dowiedzieliśmy się również, że 15 lipca obchodzony jest Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego. Prezentacja wzbogacona była liczną grafiką, zdjęciami, memami, filmem, pozwalając lepiej zrozumieć, co uczniowie pragnęli przekazać. 
     Następnie głos zabrali policjanci z Wydziału Śledczego, Działu do Spraw Cyberprzestępczości. Na co dzień zmagają się z niebezpieczeństwami wynikającymi z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu przez dzieci i młodzież. Funkcjonariusze wyjaśniali, jak bronić się przed cyberprzemocą i nie stać się ofiarą oszustów internetowych. Mówili również o odpowiedzialności prawnej nieletnich w sytuacjach agresji i przemocy wobec rówieśników.
    Uczniowie podziękowali policjantom wręczając im dyplom i zakładki do książek, wykonane w ramach szkolnych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Spotkanie przyczyniło się do wzrostu świadomości niebezpieczeństw czyhających na dzieci i młodzież w wirtualnym świecie.


Dziękujemy naszym uczniom:

Mai Wlazło, Zuzannie Walas, Krzysztofowi Pyrce, Franciszkowi Flajszer i Jakubowi Nowaczykowi

za poświęcony czas po lekcjach, zaangażowanie i odpowiedzialne podejście do wykonania zadania.

Przygotowany pokaz wzbudził pozytywne wrażenie na słuchaczach.

Jesteśmy z Was dumni! Brawo!

people 4894818 640 (Kopiowanie)

9.jpg2.jpg5.jpg8.jpg6.jpg7.jpg1.jpg13.jpg4.jpg3.jpg12.jpg10.jpg11.jpg3_3.jpg