WYCIECZKA ŚLADAMI POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH

18

      16 stycznia uczniowie klas 4-8 wybrali się na lekcję historii w terenie, dotyczącą Powstania Wielkopolskiego. Jednak za nim opuściliśmy mury szkoły klasa VII przygotowała patriotyczny apel poświęcony 105. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.  Podczas apelu cała społeczność była zaangażowana, bo wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, ubrani byliśmy na galowo, a jeszcze wcześniej każdy uczeń klas IV-VIII wykonał powstańczą czapkę, którą założył na głowę podczas apelu.
    Potem udaliśmy się do autokaru i odwiedziliśmy Granowiec, Odolanów oraz Bogdaj. Pan Mirosław Ostojak, który jest nauczycielem historii w szkole w Granowcu, opowiedział nam o przebiegu powstania na terenach naszej najbliższej okolicy.
    W Odolanowie mogliśmy zobaczyć mural, który przedstawiał osoby biorące udział w powstaniu wielkopolskim. Zapaliliśmy również znicz pod pamiątkową tablicą na jednym z budynków, w którym stacjonowało dowództwo oddziałów powstańczych. 
   Na końcu wycieczki odwiedziliśmy groby żołnierzy poległych w powstaniu, którym również zapaliliśmy znicze. Było to dla nas wspaniałe, edukujące doświadczenie o historii naszych okolic.

                                              Autor: Maja Wlazło

9.jpg14.jpg2.jpg17.jpg5.jpg8.jpg6.jpg20.jpg7.jpg1.jpg13.jpg19.jpg16.jpg4.jpg21.jpg15.jpg3.jpg18.jpg12.jpg10.jpg11.jpg