dzień postaci z bajek

Święto co roku obchodzone jest 5 listopada. Data nie jest przypadkowa – to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek, Walta Disney’a. Ich treści bawią i rozweselają, ale też przekazują ważne prawdy życiowe, kolejnemu już pokoleniu młodych odbiorców. Tego dnia nasza grupa uczestniczyła w zabawach wymagających wykazania się znajomością treści bajek. Rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące bajkowych postaci, wysłuchaliśmy fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawaliśmy ich tytuły, szukaliśmy ukrytych w sali bajkowych rekwizytów. Na chwilę zmieniliśmy się w Kopciuszka i oddzielaliśmy ziarenka grochu od fasoli. Przyciągaliśmy do siebie kości Reksia. Nie zabrakło również zabaw ruchowych i tanecznych przy piosenkach znanych dzieciom z różnych bajek animowanych.
Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił nam wiele radości ?