Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Światowy Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej. Tego dnia, którego celem było zainspirowanie przedszkolaków do podejmowania działań proekologicznych, kształtowanie odpowiedzialnej postawy wobec świata przyrody. Dlatego też w ,,Dniu drzewa'' kierujemy uwagę dzieci na rolę drzew w środowisku naturalnym i naszym życiu. Oprócz poruszanych aspektów ochrony drzew były też omawiane ich rodzaje (iglaste i liściaste) oraz niektóre gatunki. Dzieci dowiedziały się z jakich części zbudowane jest drzewo (korzeń, pień, gałęzie, korona drzewa). Była to też doskonała okazja do rozwijania umiejętności matematycznych: grupowanie liści ze względu na rodzaj i barwę, przeliczanie, układanie rytmów. Dzieci dopasowywały także, kształty liści, rozwijając jednocześnie spostrzegawczość wzrokową. Również każdy przedszkolak wykonał pracę plastyczną – drzewo, które znalazły miejsce w galerii prac dziecięcych. Było to bardzo ciekawe i twórcze zajęcie, a efekt końcowy zachwycił samych przedszkolaków. Na koniec zajęć przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę ,,Będziemy zawsze dbać o wszystkie drzewa!”.

 

9.jpg2.jpg5.jpg8.jpg6.jpg7.jpg1.jpg13.jpg4.jpg3.jpg12.jpg10.jpg11.jpg