swieto ziemniaka

„Dziś do ogniska ziemniaki wrzucamy

i do wesołej zabawy wszystkich zapraszamy”

„Święto pieczonego ziemniaka” na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń naszego przedszkola. W słoneczne choć wietrzne październikowe popołudnie po raz kolejny nasze przedszkolaki wraz z rodzicami oraz uczniowie Zespołu Szkół w Cieszynie obchodzili wspólnie święto ziemniaka w b. r. szk. pod hasłem:  „Święto Wielkopolskiej  Pyry”. Tego dnia wszystkie zajęcia i zadania nawiązywały do hodowli, budowy i sposobów wykorzystania ziemniaków. Główny bohater naszego spotkania ,,WIELKOPOLSKA PYRA'' królował nie tylko na przedszkolnym stole, ale także w zabawach i rozgrywkach sportowych organizowanych w obiekcie rekreacyjno- sportowym ORLIK. Były ziemniaczane „stempelki” dzięki którym dzieci z rodzicami stworzyły ,,Stempelkowe  plakaty”. Były też konkurencje sportowe, w których mogły wykazać się sprawnością, zwinnością i szybkością zarówno dzieci jak i rodzice: „Kto więcej zbierze”, „Rzut do celu”, „Slalom  z ziemniakami”. Uwieńczeniem dnia była degustacja pieczonych ziemniaków, która dla większości dzieci okazała się nowym doświadczeniem. Oczywiście, czekała na dzieci i rodziców degustacja potrawy regionalnej, czyli „pyry z ogniska         z gzikiem”. Nawet niektórym „niejadkom” zasmakowała! To była wspaniała uczta.        W ramach święta , odbywał się konkurs pt. ,,Najcięższa Pyra Wielkopolski” na ziemniaka ,,Giganta”, który został wyłoniony poprzez szanowną komisję w  skrupulatnym ważeniu. W gronie wygranych przedszkolaków I miejsce zajęła Inga Dryka, II miejsce- Marysia Pluta, III miejsce- Julia Grella -GRATULUJEMY!!!

Impreza mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu Rodziców - DZIĘKUJEMY.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą zabawę.

 

9.jpg14.jpg2.jpg17.jpg5.jpg8.jpg6.jpg20.jpg7.jpg1.jpg13.jpg19.jpg16.jpg4.jpg21.jpg15.jpg3.jpg18.jpg12.jpg10.jpg11.jpg