dzien jablka

W poniedziałek- 2 października w szczególny sposób w naszym przedszkolu świętowaliśmy „Dzień Jabłka”. Był to wyjątkowy dzień, trochę inny niż zwykle. Dzieci poznawały jabłka i ich odmiany. Chętnie rozpoznawały i określały kształt, zapach, kolor, smak. Ponadto, wzbogacały swoją wiedzę z zakresu walorów zdrowotnych, tych smacznych owoców, a także poznały możliwości przetwarzania jabłek – przeciery, kompoty, konfitury, musy itp. Wszystkie zabawy tego dnia dominowały pod znakiem jabłka – były piosenki, tańce, a także zagadki i działania matematyczne. Wiele emocji dostarczyły dzieciom konkurencje zręcznościowe i ćwiczenia ruchowe. Podczas zabawy, miały także okazję opowiadania o jabłkach oraz wykonywania prac plastycznych różnymi technikami- malowanie farbami, wydzieranka z papieru, lepienie z plasteliny.

DZIEŃ JABŁKOWY zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin.

 

11.jpeg2.jpg17.jpeg6.jpeg4.jpeg15.jpeg16.jpeg9.jpeg8.jpeg1.jpg12.jpeg14.jpeg7.jpeg18.jpeg3.jpg13.jpeg5.jpeg10.jpeg19.jpeg