dzien glosnego czytania

W piątek 29 września w przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione  w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest skierowany głównie do najmłodszych czytelników. Czytanie na głos ma dla dzieci ogromne znaczenie, wpływa bowiem na ich rozwój, wzbogaca słownictwo, rozbudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, rozwija poczucie humoru i wspomaga pamięć, pobudza zainteresowanie otaczającym światem, kształtuje wrażliwość moralną i co jest bardzo ważne w dzisiejszym świecie – zapobiega uzależnieniom od urządzeń multimedialnych. Codzienne głośne czytanie, szczególnie małym dzieciom, wykształca potrzebę obcowania z książką, by w przyszłości czytanie stało się przyjemnością, a nie obowiązkiem. Z tej okazji gościliśmy w przedszkolu p. Milenę- nauczycielkę języka polskiego oraz starszych kolegów – uczniów szkoły dzięki którym wysłuchaliśmy pięknej interpretacji bajki edukacyjnej, która  poszerzyła wiedzę dzieci na temat serca. Następnie obejrzeliśmy krótki teatrzyk, w którym jego bohaterowie - Miś i Kotek zachęcali do prowadzenia zdrowego trybu życia. Również gościliśmy mamę Mikołaja- panią Anię- która przeczytała wybraną przez przedszkolaków książkę pt. ,,Julek i Tosia w przedszkolu” z przedszkolnego kącika książek i była okazją do poznania zasad właściwego obchodzenia się z książką.

 Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu.

A więc… Czytajmy jak najczęściej, nie tylko sobie, ale i wszystkim wkoło!

Każdy kto chciałby poczytać bajki naszym przedszkolakom jest mile widziany w naszym przedszkolu.

 

11.jpeg2.jpg6.jpeg4.jpeg9.jpeg8.jpeg1.jpg12.jpeg14.jpeg7.jpeg3.jpg13.jpeg5.jpeg10.jpeg