Dnia 7 kwietnia uczniowie klas I-III z wychowawcami obchodzili Światowy Dzień Zdrowia. W klasach odbyły się pogadanki na temat zdrowej żywności i zdrowego stylu życia. Uczestniczymy w Ogólnopolskim Programie „Owoce i warzywa w szkole”, dzięki któremu dzieci mają świadomość dotyczącą wpływu żywienia i aktywności fizycznej na nasze zdrowie i samopoczucie. Uczniowie wykonali plakaty przedstawiające „Piramidy zdrowia” oraz spożywali świeże owoce, warzywa i mleko w trakcie „zdrowej przerwy śniadaniowej”.

W wyniku przeprowadzonej akcji dzieci poszerzyły swoją wiedzę m.in. o wartości odżywcze żywności, kaloryczności artykułów spożywczych oraz wpływu aktywnych form spędzania czasu na organizm ludzki.

swiatowy dzien zdrowia

15.JPG1.JPG14.JPG4.JPG16.JPG6.JPG8.JPG2.JPG13.JPG3.JPG11.JPG12.JPG7.JPG17.JPG5.JPG10.JPG9.JPG