KOMUNIKATY

 

Drodzy Uczniowie Szkoły Podstawowej

im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Cieszynie!

 

    Z okazji pierwszej rocznicy nadania imienia naszej szkole z pewnością będziecie wspominać, jak to było. Zachęcamy Was do tego, ponieważ te przeżycia będą Wam zawsze towarzyszyć.

Święto Szkoły i obchody Dnia Patrona będą odbywały się w tym roku nietypowo,
bo w większości w formie zdalnej. W związku z powyższym mamy do wykonania następujące zadania:

 

1. Uczniowie klas IV – VIII - Zastanówcie się nad tym, co Wam z tego dnia
(a może z wcześniejszych dni przygotowań do uroczystości)  najbardziej utkwiło w pamięci? Msza św., przysięga, sztandar, tablica pamiątkowa, polonez, występy, goście, przemówienia, upominki? A może coś jeszcze innego? Każdy z Was brał udział w uroczystości i każdy zapamiętał coś innego. Podzielcie się tym!

Przygotujcie kartkę z pamiętnika z dnia 31 maja 2019 roku.

Praca musi być na kartce A4. Na początku zwróćcie się do pamiętnika, np. „Drogi Pamiętniku!” Podajcie datę wspomnień - 31 maja 2019 roku. Napiszcie, co wtedy czuliście? Co Was cieszyło? Wzruszyło? Zaciekawiło? Zaskoczyło? Bawiło? Zapiszcie Wasze przeżycia. Można zamieścić rysunki, fotografię lub inny element graficzny. Oczywiście podpiszcie się. Każda praca będzie zamieszczona na kolażu wspomnień, a później stanie się jedną kartką Szkolnego Pamiętnika z Uroczystości Nadania Imienia.

 

2. Uczniowie klas I-III - dokończcie rymujące się hasła o wartościach, jakimi kierowali się w życiu  Patroni naszej szkoły - Maria i Lech Kaczyńscy.

 

3. Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli, aby 31 maja (niedziela) złożyć indywidualnie bukieciki polnych kwiatów pod tablicą pamiątkową lub zapalić znicz. Udokumentujcie w formie zdjęcia Waszą wizytę pod tablicą pamięci i prześlijcie je na adres e- mailowy wychowawców.

 

 

                                                                                                                                                                                                               Powodzenia!

Projekty

 80- w roku szkolnym 2016/2017 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną „Książka oknem na świat”

 

 

Prowadzimy jawny rejestr zbiorów danych osobowych

 

 

8 -W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną ,,Listy budują więzi"

 

 

530- W roku szkolnym 2014/2015

i 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną  „Kultura słowa tarczą bezpieczeństwa”