wycieczka

   W dniu 19 czerwca 2024 roku uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w wycieczce do Poznania. Celem naszego wyjazdu było poznanie tajników Uniwersytetu Przyrodniczego, do którego zostaliśmy zaproszeni przez Przyjaciela Szkoły, pana profesora doktora habilitowanego Dariusza J. Gwiazdowicza.

   Po przyjeździe na Uniwersytet, zostaliśmy serdecznie przywitani przez pana profesora, który zaprowadził nas do prawdziwej sali wykładowej. Tam mieliśmy możliwość wysłuchania krótkiego wykładu na temat świata nauki i przyrody. Następnie udaliśmy się do Parku Dendrologicznego, gdzie często odbywają się zajęcia dla studentów.

   Wzięliśmy także udział w ćwiczeniach praktycznych dotyczących domowej izolacji DNA, które poprowadziła pani prof. dr hab. inż. Jolanta Behnke-Borowczyk. Uczniowie nauczyli się, jak w prosty sposób można wyizolować DNA z owoców. Następnie zwiedziliśmy laboratorium, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda praca naukowców i studentów na co dzień. Mogliśmy obserwować różnorodne aparatury i dowiedzieć się, do czego są używane. Po wizycie w laboratorium, pan profesor zaprosił nas do swojego gabinetu. Tam mieliśmy możliwość popracować na mikroskopie. Pod okiem pana profesora uczniowie mogli oglądać preparaty i poznawać tajemnice mikroskopowego świata.

   Kolejnym punktem programu był edukacyjny spacer po Starym Mieście. W klimat tego pięknego miasta wprowadził nas pan Dariusz, opowiadając o dawnych czasach, legendach i ciekawostkach architektonicznych. Na koniec naszej wycieczki zwiedziliśmy Ostrów Tumski, jedną z najstarszych i najważniejszych części Poznania.

   Wycieczka była niezwykle udana i dostarczyła nam wielu wrażeń oraz wiedzy. Był to dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

poznan zdjecie

 

9.jpg24.jpg14.jpg2.jpg17.jpg22.jpg5.jpg26.jpg8.jpg6.jpg20.jpg25.jpg7.jpg1.jpg13.jpg19.jpg16.jpg4.jpg21.jpg15.jpg3.jpg23.jpg18.jpg12.jpg10.jpg11.jpg