zywa historia grafika

    Na lekcjach  historii w ciągu kilku tygodni odbyły się spotkania z Seniorami naszych wiosek. Uczniowie zaprosili Dziadków i Babcie na lekcje, żeby dowiedzieć się o ich  dzieciństwie i  wspomnieniach związanych z latami szkolnymi, które spędzili w murach naszej szkoły. Były pytania i długie opowieści zaproszonych gości. Uczniowie dowiedzieli się, że ich dziadkowie mieli dużo mniej wolnego czasu niż oni dzisiaj, ponieważ mieli dużo obowiązków domowych, do szkoły chodzili pieszo, pisali piórami w obsadkach, musieli odrabiać zadania domowe i zostawali po lekcjach w „kozie”. Chłopcy robili wszystkim psikusy, było wtedy wesoło. Wszyscy rozmówcy doceniali wychowanie w szacunku do dorosłych i nauczycieli, ciągle mają w pamięci swoich byłych nauczycieli. Lekcje podobały się zarówno uczniom jak i zaproszonym gościom. Myślę, ze warto kontynuować spotkania młodego pokolenia z Seniorami.

zywa historia zdjecie

 

2.jpg1.jpg4.jpg3.jpg