W historii Polski, tak się składa,

był kiedyś ponad wiek niewoli.

Jedenastego listopada

nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

I wtedy myśl powstała taka,

by przez szacunek dla przeszłości,

ten dzień na zawsze dla Polaka

pozostał Dniem Niepodległości.

Nasze przedszkolaki od małego wychowywane są w duchu umiłowania Ojczyzny oraz kształtowane są w nich postawy patriotyczne. W przed dzień narodowego święta wszystkie obecne tego dnia przedszkolaki wzięły udział w akcji “Szkoła do hymnu”. Inicjatorem akcji jest Ministerstwo Edukacji i Nauki, które zaprosiło szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do odśpiewania w przeddzień Dnia Niepodległości o symbolicznej godzinie 11.11 4-zwrotkowego hymnu narodowego. Jej celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych.

 

2.jpg5.jpg8.jpg6.jpg7.jpg1.jpg4.jpg3.jpg