Zielone, czerwone, okrągłe i pachnące, a jako przekąska niezwykle sycące.

Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.

Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy!
1jab

28 września w naszym przedszkolu zorganizowany został ,,Dzień Jabłka”. W tym dniu przedszkolaki poznały różne gatunki jabłek, rozpoznawały zapach i smak tych owoców oraz zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Nasze wystawy prac plastycznych zamieniły się w kolorowe sady, na których królowały oczywiście jabłuszka. Tego dnia rozwiązywaliśmy sudoku z jabłek, liczyliśmy pestki, szukaliśmy drugiej połówki jabłka oraz rozwijaliśmy swoje zdolności manualne poprzez wyklejanki. Oczywiście nie zabrakło degustacji jabłek. Głównym celem tego dnia było zachęcanie przedszkolaków do spożywania owoców i to pod różnymi postaciami, z powodu ich walorów odżywczych. To był cudowny dzień!!!

 

9.jpg2.jpg5.jpg8.jpg6.jpg7.jpg1.jpg4.jpg3.jpg10.jpg11.jpg