spotkanie sportowiec

20 maja przedszkolaki mieli możliwość spotkać się z wielokrotnym medalistą ,,Mistrzostw Polski”, zawodnikiem AZS AWF Wrocław, który jednocześnie jest jeszcze  studentem AWF Wrocław- p. Kacprem Adamczakiem. Specjalizuje się on w biegach długodystansowych począwszy od biegu na dystansie 5 km. na maratonie skończywszy. Regularnie trenuje oraz startuje w zawodach w całej Polsce odnosząc sukcesy. Pan Kacper opowiedział nam o swoich początkach ze sportem oraz istotnych sprawach związanych z uprawianą przez niego dyscypliną, między innymi jak ważne są odpowiednie buty, postawa ciała, regularny trening oraz zdrowe odżywianie się. Zaznaczył także jak istotny wpływ ma podejmowana aktywność fizyczna na organizm każdego człowieka. Zachęcając w ten sposób dzieci do oderwania się sprzed ekranów telewizorów, komputerów i tabletów, wyjścia poza mury mieszkań i podjęcia jakiejkolwiek aktywności. Pan Kacper pokazał nam swoje medale, które każde dziecko mogło wziąć do rąk i dokładnie obejrzeć oraz zachęciły wszystkich do wspólnej aktywności fizycznej, zabaw i ćwiczeń ruchowych proponowanych przez sportowca.                                                    

Dziękujemy Panu Kacprowi za miłe i interesujące spotkanie.

Życzymy jak najwięcej sportowych sukcesów.

 

9.jpg14.jpg2.jpg17.jpg5.jpg8.jpg6.jpg20.jpg7.jpg1.jpg13.jpg19.jpg16.jpg4.jpg21.jpg15.jpg3.jpg18.jpg12.jpg10.jpg11.jpg