Rok 2020/2021

Drodzy Uczniowie!

Wasze koleżanki i koledzy z klasy VI przygotowali rady i przestrogi na czas wolny od obowiązków szkolnych.
Zachęcają Was do bezpiecznego i aktywnego spędzania czasu wolnego oraz przypominają o konsekwencjach nierozważnych zachowań.

Wiktoria: Zachowajcie bezpieczeństwo, podczas dni wolnych, nie wybiegajcie na ulicę, najbezpieczniejszym miejscem jest podwórko. Nie spędzajcie dużo czasu przy telefonie, ten czas można wykorzystać na rozmowie z bliskimi.

Hania: Nie siedźcie długo przed komputerem, ponieważ będą Was boleć oczy. Jeżeli macie swoje podwórko to przygotujcie np. tor przeszkód i pograjcie z rodzeństwem lub z rodzicami.

Patryk: Gdy będzie Wam się nudzić w domu to układanie puzzli jest świetnym sposobem na nudę, tak samo jak rozwiązywanie łamigłówek. Zwracajcie uwagę na czas jaki przeznaczacie na korzystanie z telefonu czy komputera. Zawsze trzeba ograniczyć ten czas do jak najkrótszego.

Natalia: Podczas przerwy świątecznej możecie np: czytać książki, rozmawiać z przyjaciółmi przez internet, bawić się z psem lub kotem, grać w gry planszowe, słuchać muzyki. Nie spędzajcie za dużo czasu przed komputerem, ponieważ to niszczy wzrok.

Zuzanna: Nie nadużywajcie internetu ponieważ skutkiem mogą być bóle głowy. W wolnym czasie możecie pobawić się ze swoim pupilem, jeśli go nie macie to możecie z rodziną pograć w różne gry planszowe.

Anna: Podczas ferii można porozmawiać z przyjaciółmi, rysować, bawić się w ganianego, robić różne kreatywne ozdoby np. origami. Musicie ograniczyć czas spędzony przed komputerem i telefonem, najlepiej spacerując na świeżym powietrzu.

Julia: Wyjdźcie na podwórko, pograjcie z rodzeństwem w piłkę. Poczytajcie książkę lub wymyślcie ciekawe gry planszowe. Nie spędzajcie zbyt dużo czasu przed telewizorem, bo popsujecie sobie wzrok. Eksperymentując w kuchni pamiętajcie o zasadach bezpiecznego korzystania z urządzeń zasilanych prądem elektrycznym.

Pamiętajcie o zasadach postępowania w czasie pandemii Covid-19.

Zbiórka dla dzieci z Domu Dziecka w Bierutowie

4 grudnia 2020 r. przedstawiciele naszej szkoły przekazali panu Dyrektorowi Domu Dziecka w Bierutowie zebrane zabawki, przybory szkolne oraz rzeczy codziennego użytku. Akcję prowadziliśmy od listopada i dzięki wielkim sercom naszych uczniów, rodziców, przyjaciół oraz osób związanych ze szkołą udało nam się zrobić niespodziankę z okazji Mikołajek dzieciakom z domu dziecka. Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę składamy serdeczne podziękowania za okazaną dobroć.

MIKOŁAJKI

Dnia 04 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Mikołajki. W tym roku przyszło nam radować się z tego święta w nieco innej formie - za pomocą zdalnych narzędzi, jednak i tak mimo to wszyscy byliśmy zadowoleni. W tym wyjątkowym dniu uczniowie oraz nauczyciele pojawili się na lekcjach w strojach z przewagą koloru czerwonego, a także w mikołajkowych czapkach i innych elementach dekoracyjnych. Dla każdego ucznia przygotowano wiele niespodzianek: interaktywne zabawy mikołajkowe, tradycyjne piosenki i legenda o Świętym Mikołaju.
   Spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości i wrażeń.

Andrzejki online w klasach 1-8

W piątek 27.11.2020 r. wychowawcy klas 1-8 zorganizowali dla swoich uczniów Andrzejki online. Dzieci zapoznały się z tradycjami i historią powstania tego zwyczaju. Były wróżby dotyczące przyszłego zawodu, miłości, fortuny.  Każde dziecko miało możliwość poznania przepowiedni na swoją bliższą i dalszą przyszłość – oczywiście  z przymrużeniem oka. Wspólna zabawa sprawiła wiele radości, dlatego dzieci już nie mogą się doczekać przyszłorocznych  wróżb, które mamy nadzieję odbędą się w szkole.
   Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie i wspaniała okazją do dobrej zabawy.

PAMIĘTAMY!