scena

Musical o tolerancji

Dnia 24 listopada odwiedziliśmy teatr w Ostrzeszowie. Sztuka jaką obejrzały klasy I-III to ,,Dzwonnik z Noter Dame". Przedstawienie wzbudziło w uczniach sporo refleksji. Po sztuce wraz z uczniami omówiliśmy temat tolerancji do drugiego człowieka.

Musical o szukaniu autorytetu

Uczniowie klas IV – VIII naszej szkoły wzięli udział w imponującym widowisku pt. ”Nazywam się … Powrót do przeszłości. Czy mogę zmienić świat? ”. Musical zaprezentował Teatr Muzyczny Forte 24 listopada 2022 r. w Centrum Kultury Kinie Piast w Ostrzeszowie.

Bohaterowie pokazali, w jaki sposób młody człowiek może poszerzyć horyzonty i znaleźć swój autorytet wśród poznanych w szkole postaci, np. Marii Skłodowskiej-Curie, Mikołaja Kopernika, Adama Mickiewicza czy Juliusza Słowackiego.

Spektakl ze śpiewem aktorów na żywo, oryginalnymi kostiumami oraz dużą dawką humoru sprawiły wielką przyjemność wszystkim widzom, a fantastyczne efekty i iluminacje świetlne dostarczyły niezapomnianych wrażeń.