Rok 2016/2017

 

4 listopada o godz. 11.00 odbyło  się w Dobrzecu (gmina Sośnie) niecodzienne, pierwsze w historii tej miejscowości wydarzenie jakim jest promocja książki pt. „Podróże nieudacznika”. Jej autorem jest prof. dr hab. Dariusz Gwiazdowicz, absolwent SP w Cieszynie, a obecnie wykładowca na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego
w Poznaniu. Organizatorami wydarzenia były Zespół Szkół w Cieszynie, Stowarzyszenie „Przyjazne Otoczenie”, GOK i GBP w Sośniach. Przedsięwzięcie  wspierali Nadleśnictwo Antonin oraz ludzie dobrego serca.
Zaproszeni goście, w tym władze samorządowe, uczniowie ościennych szkół podstawowych i gimnazjalnych, rodzina, znajomi i przyjaciele,  koleżanki  z ławy szkolnej oraz nauczyciele mieli okazję poznać autora i wraz z nim odbyć podróż po kuli ziemskiej wsłuchując się w jego opowieści, zatrzymując wzrok na fotografiach jego autorstwa, snuć zadumę nad życiem oraz przemierzać kolejne strony „Podróży nieudacznika”.
Mottem przewodnim wydarzenia były słowa autora wyjęte z ostatniego rozdziału książki „…spełniałem marzenia chłopca z wioski w Południowej Wielkopolsce.”
Nie zabrakło artystycznych wrażeń, o które zadbali uczniowie oraz absolwenci Szkoły Podstawowej w Cieszynie. Odegrali oni humorystyczną scenkę z życia profesora, przedstawili jego biogram, który sami opracowali na potrzeby projektu CDEW. Dobrym podkładem do refleksji było wykonanie przez nich poezji śpiewanej. Jej tematyka wyrażała pochwałę życia i piękna przyrody oraz dążenie do realizacji marzeń. Dobór wszystkich tekstów inspirowany był refleksjami samego autora, które pojawiają się na stronach książki. Wyśpiewanie na początku „Pamiętajcie o ogrodach” nie było dziełem przypadku, a przeniesieniem ze zgiełku miejskiego życia do korzeni profesora, do naturalnego, spokojnego środowiska, związanego z ukojeniem i życzliwością.
Wzruszające okazało się czytanie przez mieszkańców Cieszyna, uczniów, koleżankę z ławy szkolnej oraz organizatorów fragmentów z promowanej książki dotyczących rodaków z Kazachstanu, wspinaczki górskiej na Mont Blanc, tarapatów w Tunezji oraz opisu ukochanej przez autora afrykańskiej sawanny.
W trakcie prezentacji profesor skierował do uczniów Zespołu Szkół w Cieszynie i ich kolegów z sąsiednich szkół następujące słowa:
„….Miejcie odwagę marzyć i nigdy się nie poddawajcie. Marzenia się spełniają, kiedy się tego pragnie i kiedy się nad tym pracuje….”
W trakcie spotkania nie zabrakło pytań kierowanych do autora, gratulacji, podziękowań, pamiątkowej fotografii oraz autografów profesora w cennej dla gości i mieszkańców Cieszyna książce pt. „Podróże nieudacznika”.

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Projekty

 80- w roku szkolnym 2016/2017 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną „Książka oknem na świat”

 

 

Prowadzimy jawny rejestr zbiorów danych osobowych

 

 

8 -W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną ,,Listy budują więzi"

 

 

530- W roku szkolnym 2014/2015

i 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną  „Kultura słowa tarczą bezpieczeństwa”