Rok 2019/2020

 

,,MÓJ WYMARZONY ZAWÓD”

 

                   Bez rodziców edukacja przedszkolna pozbawiona byłaby rodzinnego ciepła i pełnowartościowego rozwoju dziecka. Współtworzenie i włączanie się rodziców w realizację zadań wychowawczo – edukacyjnych jest jednym z wielu celów naszego przedszkola dlatego w ramach realizacji innowacji pedagogicznej ,,Mój wymarzony zawód- poznajemy zawody z naszymi rodzicami” sukcesywnie odwiedzali nas rodzice, którzy zaprezentowali dzieciom swój zawód, pasję, hobby czy zainteresowania. Spotkania były okazją zarówno do kontaktu z własnym dzieckiem, jak i jego rówieśnikami. W pierwszym półroczu, w ramach kontynuacji działań innowacyjnych, nasze przedszkolaki miały okazję do zapoznania się z wykonywanymi zawodami rodziców oraz ich pasjami. Do tej pory miały okazję spotkać się ze strażakami OSP w Cieszynie i tatą Marysi, p. Radosławem K. aby kształtować w dzieciach odpowiednie i odpowiedzialne zachowania w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach, ze stolarzem  –p. Pawłem P. –tatą Antosia i doświadczaniem powstawania nowego karmnika dla ptaszków, z p. Agnieszką Ch.- mamą Weroniki, która przedstawiła dzieciom swoje artystyczne rękodzieła oraz zainspirowała dzieci do tworzenia ozdób choinkowych. Mamy: p. Tereska Ch., p. Magdalena G., p. Agnieszka G. kochające cukiernictwo pomogły przeprowadzić w naszym przedszkolu warsztaty cukiernicze. Na spotkanie przyniosły potrzebne akcesoria i przy udziale dzieci upiekły pierniki. Dzieci chętnie pomagały, tym bardziej że częstowaliśmy własnoręcznie wykonanymi słodkościami naszych gości na Jasełkach. Poznaliśmy również pracę kucharki-p. Urszuli D. oraz potrzebne sprzęty i urządzenia wyposażenia kuchennego np. jak powstaje zdrowy, naturalny sok marchewkowy. Bliższy jest nam również zawód kierowcy, który poznaliśmy podczas naszych autokarowych wycieczek przedszkolnych. W bieżącym roku pojechaliśmy zobaczyć miejsce pracy górników- zakład PGNiG Wierzchowice, w którym pracuje tata Kornelki i Wiktora- p. Łukasz T.. Było to nowe doświadczenie, które na pewno zapamiętamy na długo. Również wycieczka do ,,Domu Drzewa” pozwoliła nam poznać bliżej zawód leśnika. Bliższy naszym przedszkolakom stał się również zawód bibliotekarza, dzięki systematycznym spotkaniom z panią bibliotekarką z Publicznej Biblioteki w Cieszynie czy Biblioteki Szkolnej.

 DZIĘKUJEMY RODZICOM NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW ZA DZIELENIE SIĘ SWOJĄ PASJĄ I WIEDZĄ .

               Bez rodziców edukacja przedszkolna pozbawiona byłaby rodzinnego ciepła i pełnowartościowego rozwoju dziecka. W związku z tym, iż naszą misją jest min. stworzenie przedszkola rodzinnego, w którym rodzic jest partnerem, prosimy aby zechcieli Państwo wesprzeć nasze działania skierowane do dzieci swoją obecnością w przedszkolu. Wszystkich rodziców, którzy chcieliby opowiedzieć dzieciom o tym co robią w życiu zawodowym, chcących zaprezentować swoje umiejętności np. plastyczne czy muzyczne, czy też hobby, swoje pasje, które mogą być dla dzieci ciekawostką – serdecznie zapraszamy nadal do współpracy.

Pamiętajmy, że to co dla nas dorosłych może być szarą codziennością, dla dziecka może być niezwykłą przygodą.

 

Projekty

 80- w roku szkolnym 2016/2017 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną „Książka oknem na świat”

 

 

Prowadzimy jawny rejestr zbiorów danych osobowych

 

 

8 -W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną ,,Listy budują więzi"

 

 

530- W roku szkolnym 2014/2015

i 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną  „Kultura słowa tarczą bezpieczeństwa”