Rok 2018/2019

 

WIZYTA GÓRNIKÓW- POZNAJEMY ZAWÓD GÓRNIKA

 

   7 grudnia 2018 r. gościliśmy górników z firmy PGiNG – p. Sylwestra Farbowiec oraz p. Łukasza Tacika – tatę Kornelki. Celem wizyty było przybliżenie zawodu górnika oraz pracy górnika – nafciarza. Poznaliśmy piękny, galowy mundur, czapkę górnika ,,czako”, dowiedzieliśmy się co oznaczają kolory pióropuszy na czapce oraz zobaczyliśmy strój ratownika górnika. Panowie opowiadali o trudnej pracy górnika, objaśniali przedszkolakom specyfikę swojego zawodu, demonstrując przy tym mundur oraz wyposażenie ratownicze, co zrobiło na dzieciach ogromne wrażenie. Przedszkolaki poprzez prezentacje multimedialną oraz filmy poznały jak wygląda ropa naftowa, jak wygląda gaz, kim był Ignacy Łukasiewicz. Przedszkolaki ubrane w papierowe czapki, z łatwością zmierzyły się z łamigłówkami, dodatkowymi zagadkami i zadaniami. Przedszkolakom bardzo podobała się niecodzienna wizyta gości o czym świadczy zapewnienie, że w przyszłości też zostaną górnikami.

 

DRODZY GÓRNICY! ,, JAK NAKAZUJE ZWYCZAJ I TRADYCJA STARA ,

NIECH WAS BŁOGOSŁAWI ŚWIĘTA BARBARA !”

Projekty

 80- w roku szkolnym 2016/2017 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną „Książka oknem na świat”

 

 

Prowadzimy jawny rejestr zbiorów danych osobowych

 

 

8 -W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną ,,Listy budują więzi"

 

 

530- W roku szkolnym 2014/2015

i 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną  „Kultura słowa tarczą bezpieczeństwa”