1. Godło szkoły

Godło szkoły (logo) jest znakiem rozpoznawczym szkoły. Należy je eksponować podczas, uroczystości, na dyplomach, oficjalnych pismach urzędowych szkoły, znaczkach, identyfikatorach, szkolnej stronie internetowej.

0 Logo szkoły okładka

2. Sztandar szkoły

Sztandar szkoły ma postać kwadratowego płata materiału składającego się z awersu i rewersu, przymocowanego do drzewca zwieńczonego głowicą, przedstawiającą orła w koronie. Całość sztandaru obszyta jest złotymi frędzlami.
Na awersie koloru ecru/bordo, w centralnym miejscu sztandaru, znajduje się wizerunek patronów Marii i Lecha Kaczyńskich. Wykonany jest haftem w odcieniach kolorów czarnego, brązowego i białego.
Wokół wizerunku znajduje się napis: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MARII I LECHA KACZYŃSKICH. Litery mają bordową barwę. Rewers jest wykonany z czerwonej tkaniny, a na jej tle – godło Polski – biały orzeł w złotej koronie z głową zwróconą w prawo. Dziób i szpony mają również złotą barwę.

3. Hymn szkoły

Szkoła posiada własny hymn. Znajomość słów to jeden z ważnych obowiązków uczniowskich. Podczas wykonywania hymnu szkoły uczniowie zachowują się tak samo, jak w czasie wykonywania hymnu państwowego. Piosenka ułożona na podstawie wierszy Hanny Gonery i Emilii Skalskiej

1. Szkoła, tuż obok kościół stąd tętni życie

i wiara z wiedzą łączą się.

Tutaj czerpiemy siłę i mądrość życia

Co wskaże cel wędrówki mej.

2. Cieszyn, Konradów, Dobrzec

Tu właśnie nasza mała Ojczyzna przecież jest.

Tutaj się wciąż uczymy,

By Polakami mądrymi i dobrymi być.

3. Wokół lasy i pola i barwne łąki

- aż chce się śmiać i chce się żyć

Nigdy bym nie zamienił

Mojej ojczyzny

Bo to mój dom i szkolne sny.